title

Data zdarzenia:
sobota, 25. Kwiecień 2020 - 13:15

1, 2, 3 maja – daty, o których należy pamiętać

Wydarzeniem, które ma znaczące miejsce w pracy dydaktyczno-wychowawczej naszego Przedszkola, są obchody Święta Majowego.

Dlatego w tygodniu poprzedzającym dzień 1, 2, 3 maja, podejmowaliśmy wiele działań, które skupione były wokół wychowania patriotycznego.

Szczególnie dużo uwagi poświęciliśmy symbolom narodowym (godło, flaga, hymn Polski), które odgrywają bardzo ważną rolę w procesie kształtowania u dzieci obrazu Ojczyzny.

W Przedszkolu pojawiały się, więc biało-czerwone flagi wykonane rozmaitymi technikami, godła, które  również powstawały przy wykorzystaniu różnych technik plastycznych,a także narodowe kotyliony.

To właśnie jest naszą propozycją dla młodszych grup, oczywiście dla chętnych, aby przygotowały wspólnie z rodzicami symbol narodowy dowolną techniką. Nie zapominając o zrobieniu zdjęcia i wysłaniu go do swoich wychowawców. A my za waszym pozwoleniem pokażemy na stronie internetowej naszego przedszkola.

Największą chyba atrakcję stanowiła nauka polskich tańców narodowych (kujawiaka, poloneza, krakowiaka), ale niestety, na to nie możemy sobie pozwolić.

Dlatego dla starszej grupy proponujemy naukę wybranego przez was wiersza patriotycznego, nauczenie się go na pamięć, nagranie go i wysłanie krótkich filmików do wychowawcy!

Oczywiście propozycje są dla chętnych, ale mamy szczególną nadzieję, że podejmiecie się Państwo wspólnie ze swoimi pociechami, tego zadania.

TRZYMAMY KCIUKI I CZEKAMY Z NIECIERPLIWOŚCIĄ NA WASZE PRACE.